טיפים לעיצוב מדבקות בגלילים

תוכן עניינים

קבלו טיפים חשובים שיעזרו לכם ליצור את המדבקה המתאימה עבורכם.  לפני תהליך הדפסת מדבקות בגלילים יש להחליט איך המדבקה תראה. להחלטה זו יש מספר מפרמטרים שכדאי לקחת בחשבון

מדבקות בגלילים לבקבוקי שתיה

לפני שתתחילו לעצב את המדבקה שלכם

 1. קחו את הזמן הדרוש
  לעיתים קרובות נוטים להשאיר את עיצוב המדבקה לרגע האחרון. לא רעיון טוב בכלל!
  הפקת מדבקה לוקחת בממוצע 3-7 ימים. אם תחשבו על עיצוב המדבקה מראש ובאיזה חומר גלם להשתמש, תחסכו לעצמכם גם כאב ראש וגם כסף.
 2. מטרת המדבקה
  יעוד המדבקה מאד חשוב. לבניית תדמית, לפרסום אירוע או מוצר, לכוון אנשים לאתר אינטרנט או דוכן מכירה. איפה תהיה מודבקת המדבקה: על מכונית, מוצר צריכה, מכשיר כלשהו? התשובות לשאלות אלו, ישפיעו כמובן על גודל המדבקה ועל עיצובה.
 3. בדקו והשוו
  כדאי לבדוק מה עושים חברות או עסקים דומים למה שאתם עושים. האם המדבקות שהם עשו אכן מועילות? האם הן עונות גם לצרכים שלכם ולמטרת המדבקה שלכם? איך ניתן לבדל את המדבקה שלכם מול המתחרים ולעשות אותה אפקטיבית יותר?

עיצוב המדבקה

 1. שימרו על פשטות
  עיצוב המדבקה צריך להעביר בצורה ברורה את המסר שלכם. היזהרו מפרטים קטנים מדי, גרפיקה מסובכת ויותר ממסר אחד. מדבקה אינה מודעה בעיתון. עצבו את המדבקה עם לוגו פשוט ומסר ברור.
 2. קו חיתוך המדבקה
  הנראות והצורה של המדבקות מעלות את האפקט שלהן בצורה ניכרת, כאשר הן נחתכות בצורה מיוחדת (לא בקווים ישרים כמו מלבן או ריבוע). עיגול או אליפסה הן צורות מיוחדות יותר שימושיות. יש אפשרות כמעט לכל צורה שעולה בדעתכם (כדאי לבדוק קודם עם איש המקצוע בבית הדפוס). לחיתוך בצורה מיוחדת אומנם יש השקעה נוספת חד-פעמית, אך זוהי השקעה שמחזירה את עצמה בהמשך, כשהיא מעלה את כמות הרכישות של המוצר.
 3. מותר לחשוב נגטיבי
  העובדה שמדפיסים על חומר גלם בצבע לבן או בהיר כלשהו, לא מחייבת שגם רקע המדבקה יהיה לבן. תלוי כמובן במוצר שעליו מודבקת המדבקה. ניתן להשתמש בצבעי רקע ותמונות כיד הדמיון הטובה עליכם.
 4. שקיפות
  יש חומרי גלם שקופים (מתאים להדבקה על שמשות של רכבים, צנצנות ובקבוקים שקופים). אפשר להשתמש בתמיכה לבנה כדי להבליט טקסטים או תמונות. צבעים כהים לא תמיד נראים טוב על מדבקות שקופות.
 5. לא כל הנוצץ זהב
  קיימים בשוק חומרי גלם מטאליים. אפשר להדפיס עליהם בצבעים שונים ולקבל אפקט של זהב, כסף או צבעים מתכתיים נוספים.
  מדבקות עבור מוצרי מזון יוקרתיים (יין, מוצרי קוסמטיקה וכו') עם הטבעות פויל ו/או הבלטה ולכה סלקטיבית, מאפשרים לקבל מדבקות יוקרתיות שגם מעלות את ערך המוצר.
 6. כמה דביק אפשר להיות?
  תלוי לאיזו מטרה. המדבקות יכולות להיות עם דבק ניתן להסרה, עם דבק חזק שלא יורד, דבק שמתאים לקירור ולהקפאה או דבק שמתאים גם לטמפרטורות גבוהות יותר.

לסיכום

לאחר שבחרתם סוג המדבקה וסיימתם לעצב אותה, נשמח להדפיס את המדבקה שלכם במכונה מקצועית המיועדת ל הדפסת מדבקות בגלילים לפי הכמות הרצויה.

למידע נוסף על מדבקות בגלילים וסוגי הדפסה נוספים לחצו כאן!